skip to Main Content

Komplexní řešení Vaší střechy či drobné dřevostavby.

Specializujeme se na dodávku střešních konstrukcí, spodní či horní opláštění a drobné dřevostavby, jako jsou pergoly, přístřešky a garážová stání.

Eternit

Z latinského slova „eternitas“ což znamená „věčnost“ je v naší nabídce krytina Dacora německého výrobce Eternit. Jedná se o vláknocementový materiál, který vyniká vlastnostmi jako je pevnost, stálost, odolnost vůči klimatickým vlivům a nehořlavost. Důležitým pro zákazníka je poměrně značná barevná stálost, důsledkem celoprobarveného střepu tašky. Krytinu lze použít na krytí střech a použití na provětrávaných designových fasádách. Nabízíme hladké i strukturované povrchy pokládané nejrozšířeněji tzv. francouzským, německým či dvojitým krytím.

Umíme využít maximální potenciál této krytiny, nabídneme Vám vykrytí komínů, úžlabí, a dalších prvků.

Skládané krytiny pálené či betonové

Skládané krytiny s dlouholetou tradicí jsou vyrobeny s ohledem na životní prostředí které nezatěžují ani složením a v dnešní době už minimálně i výrobou.  Hlavními přednostmi těchto krytin patří barevná stálost, dlouhá životnost a tvarová stálost.  Neopomenutelným je desing a dynamika těchto tašek, kompaktnost a ucelenost systémových řešení. Naopak kontraproduktivní záležitostí je velká váha těchto krytin, která klade požadavky na statické řešení krovu, potažmo nosných konstrukcí celého domu.

Plechové krytiny

Plechové krytiny vynikají zejména svou nižší hmotností, tvarovou variabilitou a širokou barevnou škálou. Vyrábí se jako velkoformátové či v menších dílech a šablonách. Důležitým prvkem co se týče životnosti a ceny je materiál, z něhož se vyrábí a povrchová úprava. V základu je to buď hliník či ocel.

Našim zákazníkům chceme nabídnout to nejlepší s co možná nejdelší životností a proto nabízíme v této kategorii pouze  maloformátové krytiny.

Břidlice

Břidlice patří k nejtrvanlivějším krytinám vůbec a to především tím, že se jedná o metamorfovanou horninu, vznikající z jílovců a prachovců. Surová břidlice má obvykle šedou až černou barvu, ale vlivem příměsí jako jsou minerály a oxidy kovů se může zbarvovat. Na střechy se používá buďto jako štípaná či řezaná. Břidlicová krytina vyniká estetikou a elegancí.

Asfaltové pásy a šindele

Asfaltové pásy jako hydroizolační vrstva se používají u plochých střech a střech s mírným sklonem. Jako šindele je sklon střechy vyšší, naopak pro ploché střechy se nepoužívají.  Zpravidla nejlevnější řešení střešní krytiny, která se rychle aplikuje a je flexibilní. Výhodou je také možnost kombinace s polystyrenem.  Problémovým bodem je tvarová nestálost vlivem nahřátí sluncem, v zimě za nižších teplot křehkost a tento materiál není příliš šetrný vůči životnímu prostředí.

Smrkové krovy

Smrkové dřevo jakožto základní materiál se vyznačuje velmi vhodnými vlastnostmi pro stavbu krovů, i když je smrkové dřevo měkké, tak je poměrně pevné, pružné a houževnaté.  Je snadno opracovatelné, má smetanově bílou až světlehnědou barvu.  Je také poměrně lehké a dobře štípatelné. Díky tomu se dobře opracovává a snadno udržuje – nástřiky, nátěry, apod.

Proč volit smrk?

  • Cena řeziva, dostupnost
  • Hmotnost
  • Lehká opracovatelnost a udržitelnost

Modřínové krovy

Modřínové dřevo patří ke kvalitnějším polotvrdým dřevům. Jeho barevná textura je zajímavější, oplývá žlutohnědou, okrovou až červenohnědou barvou. Tyto odstíny jsou zejména způsobeny podložím kořenového balu, respektive jeho skladbou. Modřínové dřevo obsahuje velké množství pryskyřice, což ho více chrání proti nepříznivým podmínkám, naopak zvyšuje jeho hmotnost.  Jeho hmota je povětšinou proseta větším množstvím suků. I přes obsah pryskyřice a suků je poměrně dobře opracovatelný. Jeho povrch je specifický a vyžaduje speciální povrchové úpravy.

Modřínový krov doporučujeme zejména u obrácených skladeb střech jako pohledový, či jako materiál na terasy, pergoly.

Proč volit modřín?

  • Pohledově zajímavý, designový
  • Kvalitnější, trvanlivější
  • Odolnější vůči zhoršeným podmínkám

Nakrokevní izolace

Systém nadkrokevní izolace je užíván zejména u pohledových krovů, kdy tepelná izolace je položena na záklopu krokví. Podle požadavků investora lze uvažovat o dvou způsobech provedení. Jedním z nich je fošnový rošt vyložený izolantem, druhým je položení tzv. fenolitické pěny. Přesná skladba konstrukce se volí dle vybraného typu. U této volby izolantu jsou menší tepelné mosty a izolant přímo navazuje na tepelnou izolaci fasády.

Tuto variantu doporučujeme v kombinaci s modřínovým pohledovým krovem.

Proč nadkrokevní izolaci?

  • Lepší řešení tepelných mostů
  • Systémové řešení
  • Možnost pohledového krovu a záklopu
  • Krov ve vytápěné zóně – možnost ošetření kontroly konstrukce

Izolace v rámci krovu (mezikrokevní / podkrokevní)

Ve většině případů se jedná o vložení tepelné izolace mezi a pod krokve. V tomto případě je nutné dodržet základní technické požadavky, jako jsou odvětrávané dutiny pro odvod vlhkosti a parotěsná vrstva, která svým provedením odpovídá požadované těsnosti.

Tloušťka tepelné izolace u nabízených variant je dána tepelně technickým posudkem.

Modřínové podbití

Designové podbití modřínovými palubkami (dle aktuální nabídky). Na zhotovený podkladní rošt kotvíme modřínové palubky v tl. 19 či 24mm a to nerezovými vruty. Způsob vrstvení jednotlivých palubek je individuální dle přání klienta.

SDK záklopy

Standardní ale i protipožární a impregnované (proti vlhkosti) SDK záklopy krovů, včetně napojení a zprovoznění elektra / osvětlení.

Proč vybrat právě nás?

Zhodnocení konstrukce odborníkem, návrh opatření.

Celkové i dílčí rekonstrukce.

Kvalitativně vysoké provedení.

Spolehlivost.

Generální dodavatel – jeden řeší vše.

Reference klientů

Krovy

Podbytí

Izolace

Pergoly, přístřešky

Back To Top